Lakiery stolarskie – przekrój produktów marki Kemichal

Jaki lakier do mebli drewnianych?
9 stycznia 2020
Jaki olej do drewna najlepiej chroni meble i podłogi?
9 stycznia 2020

Lakiery stolarskie – przekrój produktów marki Kemichal

Warsztat stolarski to miejsce, które wymaga dobrego zaopatrzenia. Mowa nie tylko o narzędziach oraz zapleczu materiałowym, ale także wyrobach, które nadadzą ostatecznej formy drewnianym produktom. Takimi wyrobami są oczywiście lakiery stolarskie. Ich zróżnicowanie i wielorakie zastosowanie natchnęło nas do przygotowania krótkiego poradnika dla początkujących stolarzy. Jakie lakiery znajdziecie w ofercie Kemichal i które z nich będą odpowiadać waszym wymaganiom? Przekonajmy się!

 

Lakiery stolarskie do wnętrz pomieszczeń

Jeśli chodzi o produkty, które najlepiej sprawdzą się do lakierowania mebli to w pierwszej kolejności poleca się tzw. lakiery nitro. Produkty te wyrabiane są na bazie syntetycznych żywic i nitrocelulozy. Taka formuła lakieru stolarskiego zapewnia szybkie schnięcie, równomierne rozprowadzenie i wypełnienie, a także długą żywotność powłoki. Lakiery stolarskie nitro marki Kemichal to zarówno lakiery nawierzchniowe (bezbarwne lub barwione), jak i nawierzchniowo-woskowe i nawierzchniowo-podkładowe. Wiele zależy od tego jaki ostateczny efekt wizualny wnętrz drewnianych chcemy osiągnąć – lakiery stolarskie mogą zapewnić zarówno efekty matu jak i połysku.

 

Lakiery stolarskie do zastosowania na zewnątrz

Zapewne wielu z was poszukuje najlepszego lakieru stolarskiego do pokrycia drewnianych produktów ogrodowych. W takiej sytuacji warto zwrócić swoją uwagę na lakiery wodne. Są to produkty, uznawane za ekologiczne, mają niską zawartość VOC i toksyczność względem innych lakierów stolarskich. Są bardzo łatwe w użyciu, a dodatkową ich cechą jest odporność na czynniki atmosferyczne i promieniowanie UV. Czegóż więcej wymagać od lakieru stolarskiego na zewnątrz?

Lakiery stolarskie dla produktów zewnętrznych mogą występować w formie lakierów nawierzchniowych, jak również impregnatów i podkładów. Lakiery nawierzchniowe pozwalają na osiągnięcie efektu naturalnego koloru drewna, np. Modrzewiu czy Sosny, choć dostępne są także zwykłe lakiery pigmentowane i białe.

 

Lakiery stolarskie do parkietów

Kolejną grupą, o którą pyta spora część klientów, to lakiery parkietowe. Lakierowana podłoga nie wychodzi z mody, a lakiery stolarskie do takiego zastosowania od lat są na czele bestsellerów. Jeśli więc i wy szukacie dobrych produktów dla swoich podłóg i schodów możemy polecić wam szeroką gamę produktów marki Kemichal. Specjalnie dla was utworzyliśmy oddzielną grupę produktów, która zbiera w sobie wyselekcjonowane lakiery stolarskie do podłóg.

Są wśród nich między innymi lakiery i podkłady poliuretanowe (mat, półmat i połysk) oraz lakiery wodne (do nakładania wałkiem, pędzlem lub natryskowo). Znajdziecie tu też produkty uzupełniające, takie jak primery, izolatory wodne i rozpuszczalnikowe, oleje do parkietów, katalizatory oraz utwardzacze.

Jaki lakier stolarski mam wybrać dla siebie?

Nie ma uniwersalnej odpowiedzi, wszystko zależy od efektu, jaki chcesz osiągnąć. Jeśli po lekturze naszego mini poradnika wciąż wahasz się lub masz pytania dotyczące doboru lakierów stolarskich, skontaktuj się z nami – nasz dział techniczny dobierze dla Ciebie odpowiedni produkt i odpowie na wszelkie pytania!

Komentarze są wyłączone.