Katalog Kemiwood

Dekoracyjne barwienie drewna i elementów drewnopodobnych uważane jest za rodzaj sztuki. Jest to jeden z najbardziej popularnych sposobów wykończenia mebli i innych wyrobów stolarskich. Umożliwia uzyskanie nieskończonej gamy kolorów i ich odcieni, zapewnia szlachetny i wyrafinowany wygląd przedmiotom lub elementom wyposażenia wnętrz, a także konstrukcjom zewnętrznym. Taki rodzaj wykończenia posiada szereg zalet; eliminacja wad podłoża, podkreślenie lub ujednorodnienie struktury drewna, wzmocnienie odporności fizyczno-chemicznej gotowego wyrobu. Szczególne miejsce wśród ofert dla profesjonalistów zajmuje wysoko ceniony w przemyśle drzewnym, system barwienia drewna - KEMIWOOD.

TSC - prosty w użyciu system zawansowanych technologicznie bejc rozpuszczalnikowych do użytku wewnętrznego, składający się z mieszaniny past i koncentratów o wysokiej przezroczystości oraz dodatków uszlachetniających. Taka formuła pozwala uzyskać bardzo dobre krycie, jednolity efekt wybarwienia na łączeniach poszczególnych elementów w zakresie tego samego gatunku drewna i jednocześnie uzyskać wyrazisty, nasycony kolor delikatnie uwidaczniając słoje i podkreślając piękno drewna. Produkt przeznaczony dla naniesienia natryskiem pneumatycznym i wcieraniem na różnych gatunkach drewna i materiałach drewnopodobnych. Charakteryzuje się krótkim czasem schnięcia.

TSC to także system służący do samodzielnego przygotowania bejc. Przy pomocy kilku bazowych barwników pozwala przygotować bejce z wzornika o modnej kolorystyce, otrzymać ich pośrednie odcienie poprzez korygowanie proporcji rozcieńczenia bazowych kolorów, a także tworzyć nowe formuły. Specjalnie przygotowane stężenia bazowych koncentratów pozwalają przygotowywać niewielkie ilości barwników wagowo lub objętościowo nawet w warunkach małych zakładów stolarskich, wykluczając możliwość popełnienia błędu.

Patyny rozpuszczalnikowe PAT to produkty przeznaczone do sztucznego postarzania i nadania antycznego wyglądu frezowanych lub rzeźbionych elementów. Zastosowanie tych nowoczesnych, wysokiej jakości materiałów umożliwia wytwarzać eleganckie i luksusowe wyroby, jednocześnie dodawać uroku wyrafinowanym wnętrzom w klasycznym stylu. Produkt przeznaczony do naniesienia na powierzchnie lakierowane, papier i folię PCV. Znajduje zastosowanie w cyklach wewnętrznych i zewnętrznych. Podkreśla kontrast elementów i fakturę drewna, zwiększa wyrazistość malowanej powierzchni, tworzy wspaniały efekt wizualny.

TK - seria uniwersalnych bejc rozpuszczalnikowych, na bazie specjalnych koncentratów, dzięki którym można uzyskać żywe, nasycone kolory, jednocześnie zachowując wyrazistą strukturę i efekt naturalnego drewna na malowanej powierzchni. Barwniki Charakteryzuje się wysoka transparentnością i czystością wybarwień́, doskonałą rozlewnością i jednorodnością wybarwienia(znakomicie barwi pory drewna), bardzo krótki czas schnięcia i wysoka wydajność. Znajduje zastosowanie w produkcji frontów meblowych, krzeseł, drzwi, schodów i innych elementów dekoracyjnych wykonanych z drewna i materiałów drewnopodobnych, przeznaczonych do użytku wewnętrznego.

IMV - dwuwarstwowy system ekologicznych lazurów na bazie produktów wodnych. System przeznaczony do dekoracyjnego i ochronnego wykończenia drewnianych domów, płotów, altan i mebli ogrodowych i innych konstrukcji narażonych na wpływ zewnętrznych warunków atmosferycznych. Można wykorzystywać dla zastosowań wewnętrznych. Zapewnia wysoką jakość powłoki, izoluje od wilgoci i promieniowania UV, natomiast doskonała elastyczność pozwala uzyskać długotrwałą ochronę przed starzeniem i uszkodzeniem pokrycia, jednocześnie zachowując piękny wygląd. Charakteryzują się stosunkowo krótkim czasem schnięcia oraz bardzo dobrą przyczepnością do podłoża. Aplikacja natryskiem pneumatycznym, poprzez zanurzanie, flow coating i pędzlem.

T - seria uniwersalnych półprzezroczystych bejc rozpuszczalnikowych przeznaczonych do barwienia mebli, drzwi, schodów i innych elementów wykonanych z drewna i materiałów drewnopodobnych, przeznaczonych do użytku wewnętrznego. Te produkty łączą intensywność i jednorodność wybarwienia, pozwalają uzyskiwać nasycone kolory o wysokim kryciu, ujednolicają barwę i wyrównują usłojenie drewna. Charakteryzują się szybkim czasem schnięcia i trwałością kolorów. Możliwość stosowania bezpośrednio na drewno, a także na lakier podkładowy. Aplikacja natryskiem pneumatycznym, tamponem, poprzez zanurzanie, wcieranie i pędzlem.